ÜNTEL KABLO’NUN DİJİTAL YENİ YÜZÜ: ÜNT-X

0
4405
Kablo sektörünün köklü ve öncü firmalarından Üntel Kablo dijitalde yeni projesi ÜNT-X’i hayata geçirdi.

Covid-19 salgını ile Dijitalleşme süreci hızlanarak hayatımızın her alanında yer almaya başladı. İnsan alışkanlıklarında büyük değişiklikler yaşandı. Çoğu işimizi çevrimiçi bir şekilde halledebileceğimizi gördük. Sosyal medya kullanımında oldukça büyük bir artış yaşandı ve bu alanda iş yapmak bir avantaj oldu. Dijital ortamda; Uzaktan çalışmalar, eğitimler, toplantılar iş görüşmeleri artık günlük rutinlerimiz arasında yer alıyor.

Üntel Kablo dijitalde yeni projesi ÜNT-X’i hayata geçirdi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya kanalları üzerinden ÜNT-X’i tanıtan Üntel bu çalışmayla; Dijital teknolojileri etkin bir şekilde kullanarak kalıcı rekabet gücü kazanmayı ve dijital pazarlama ile yeniliği temsil eden dijital yeni yüzünü ön plana çıkarmayı hedefliyor.
Üntel Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Onur Serhat GÜNAN ÜNT-X projesini şu şekilde anlatıyor:”Bu proje bizim için maskottan öte bir çalışmadır. Tasarımında; mimikleri memnuniyeti, esnek yapısı dinamizmi simgelerken, robotik görüntüsü yeniliği ve kablodan oluşan gövdesi ise enerji ve ürünlerimizi temsil etmektedir.”dedi.

Covid-19 salgını sırasında teknolojiler, karantina döneminde toplumları işlevsel tutmada önemli bir rol oynamaktadır. Dijital dünyayı hayatımızın merkezine alan Covid-19; sektörleri ve firmaları yeni arayışlara ve materyal geliştirme çabası içine soktu.

Bu gelişmeler sonucunda Kablo sektörünün köklü ve öncü firmalarından Üntel Kablo dijitalde yeni projesi ÜNT-X’i hayata geçirdi. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya kanalları üzerinden ÜNT-X’i tanıtan Üntel bu çalışmayla; Dijital teknolojileri etkin bir şekilde kullanarak kalıcı rekabet gücü kazanmayı ve dijital pazarlama ile yeniliği temsil eden dijital yeni yüzünü ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Üntel Kablo Yönetim Kurulu Üyesi Onur Serhat GÜNAN tanıtımı yapılan ÜNT-X projesini şu şekilde anlatıyor: “Kurumların dijitalleşmeyi daha stratejik bir yaklaşım ile ele almalarının zamanı geldi. Birçok kurum yeni geliştirilen teknolojilerin potansiyel etkilerinin farkındalığına vararak aksiyon almaya başladı. Endüstrilerin dijitalleşmesiyle, işletmeler hızlıca dijital ekonomiye adapte olmalı ve büyümelerinin bir sonraki adımını atmalılardır.

Başarılı bir dijital dönüşüm, daha bütünsel bir yaklaşım seyretmekte mümkün olup bu dönüşümün temelini oluşturacak şey, düzensiz halde olan girişimleri stratejik bir çerçevede bir araya getirme sürecidir. Bu amaçla ÜNT-X üzerinde heyecanla çalıştığımız bir proje oldu. Pazarlama departmanı olarak son senelerde gerçekleştirdiğimiz birçok yeniliklere; broşürler, kataloglar, web projeleri, sosyal medya vb. imza attık.  ÜNT-X  fikren tüm bu çalışmalarımızı içinde barından dijital bir yüz ve bundan sonra projelerimizin her alanda yer alacaktır.

Bu proje bizim için maskottan öte bir çalışma. Tasarımında; mimikleri memnuniyeti, esnek yapısı dinamizmi simgelerken, robotik görüntüsü yeniliği ve kablodan oluşan gövdesi ise enerji ve ürünlerimizi temsil etmektedir.”dedi.