logo

“ZYFRA” ve Türk Sanayiciler 4.0. Endüstri kavramının popülerliğini belirleyeceker

Endüstrinin dijitalleşmesi alanında lider olan “ZYFRA” şirketi, Ekaterinburg’daki “INNOPROM” çerçevesinde, Türk sanayicileri, ihracatçıları ve endüstriyel ekipman üreticileri birliklerinin temsilcileriyle, Endüstri 4.0. ’ın popülerleşmesi için bir program başlattı. Programın üreticiler, bilişim uzmanları ve yöneticiler için oluşturulması planlanmaktadır. Bu, “ZYFRA” Genel Müdürü Pavel Rastopshin tarafından açıklandı. Pavel Rastopshin “Bu programın gerekliliği, yöneticiler ve üreticiler arasındaki dijital dönüşümün düşük seviyede anlaşılmasıyla belirlenir. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin 2018’e göre, Türk işletmelerdeki yöneticilerin sadece % 22’si, 4.0. Endüstri kavramı konusunda yüksek düzeyde bir anlayışa sahip olduğunu açıkladı. Ücretsiz bir çevrimiçi-pratik “Dijital Üretim” oluşturduk, çünkü dijitalleşme bilgisinin okuma yeteneği kadar önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu ücretsiz öğretilmelidir. Projenin başlatıldığı Kasım ayından bu yana 10 Bin insan kurslara katılım sağladı ve biz ortaklarımıza benzer projeleri geliştirmek için yardım etmeye hazırız.” dedi.

Endüstri ve üretimin Türkiye GSYİH’sindeki payı %26 civarındadır. Ülkedeki tüm fabrikalara dijitalleştirme ve optimizasyon sistemlerinin getirilmesi, üretim hacminin yıllık %3 oranında artmasına izin verecek, bu da bütçeye 450-600 milyar Türk Lirası (80 – 100 milyar USD) ek gelir getirecek ve ayrıca Türkiye ürünlerinin dünya pazarındaki rekabet gücünü artırmasını sağlayacak. Türk üreticiler zaten online platformlar oluşturma konusunda deneyime sahipler: Türkiye ihracatçıları birliği kendi ticaret platformunu oluşturdu. “Innoprom-2019” çerçevesinde, “ZYFRA” Genel Müdürü Pavel Rastopshin, makine mühendisliği alanındaki ortaklığa adanmış olan Rus-Türk sanayi forumunun genel kuruluna katıldı. “ZYFRA” halihazırda CNC tezgahlarının büyük bir Türkiye distribütörü olan TANDEN TAKIM TEZGAHLARI firması ile bir ortaklık kurdu ve şimdi Türkiye’de birkaç potansiyel ortakla görüşmeler yapmakta.

“Innoprom” çerçevesinde “ZYFRA” 15’ten fazla başarılı toplantı düzenledi. Ürünlerimize ve teknolojimize yoğun bir ilgi olduğunu farkettik. “ZYFRA”, şövale parkının, IioT’un ve AI teknolojilerinin optimizasyonu alanında büyük teknolojik güçlere sahiptir. Gördüğümüz gibi, Türk üreticilerin en çok ihtiyaç duyduğu anahtar ürün, iş verimliliğini ortalama% 20 oranında artıran MDCplus (şövale parkını izleyen bir sistem). Sistemin fonksiyonlarının, Rusya, Bulgaristan, Hindistan ve Singapur’da 200’den fazla üreticide başarıyla çalışmaktadır.” diye ekledi Rastopshin.

“Innoprom-2019” ’da Türkiye Makine İhracatçıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Karavelioğlu; “Artık her şeyin dijitalleştiği dünyada yaşıyoruz, her şey bir tür sanal alana gidiyor. Rusya, doğal kaynakları, enerjik kaynakları ile çok zengin bir üke. Türk ekonomisi rekabet etmesede Rus ekonomisini tamamlıyor. İş adamlarımızın çabalarını ve Rusya Federasyonu’nun enerji, uçak yapımı, nükleer teknolojilerdeki olanaklarını birleştirirsek, çok güçlü ortak üretim projeleri oluşturabileceğimizi söyleyebilirim.” diye duyurdu.

 

 

Etiketler:
Share
2614 Kez Görüntülendi.