Fluke ‘PQ400’ Elektrik Ölçüm Penceresi

0
16972

Yeni Fluke elektrik ölçüm penceresi, artırılmış güvenlik ve güç kalite ölçümlerinde zaman tasarrufu sağlıyor

Fluke, elektrik panelleri içerisinde bulunan akım sensörlerine ve voltajına hızlı erişim sağlayabilen, elektrik ölçüm penceresini tanıttı. Bu cihaz kullanıcılarına düşük bakım maliyeti ve daha az kesinti sunmakta. Panel kapısını açmadan dış erişim noktaları kullanılarak güç kalitesi ve enerji ölçümleri yapılabilir, böylece daha güvenli erişim ve hızlı bağlantılar sağlanmakta.

Yeni Fluke PQ400 Elektrik Ölçüm Penceresi, kademeli bir matkap ucu ve elektrohidrolik bir delgeç kullanılarak kolayca monte edilebilir. Üç fazlı voltaj, akım ve toprak bağlantıları çoğu ölçüm konfigürasyonunu kapsar. Kurulduktan sonra, kullanıcılar pencere kapağının kilidini açabilir, kapağı kaldırabilir ve analizörü veya kaydedici uçlarını bağlayabilir. Fluke PQ400, ark parlaması ve elektrik çarpması riskini azaltmak için kritik güç kalitesine ve enerji verilerine erişim sağlar. Ayrıca, açık panellerde ölçüm alınmasıyla ilgili tehlikeleri azaltarak, sorun giderme işlem süresi kısa sürede tamamlanabilir ve işlemleri etkilemeden bağlantılar yapılabilir.

Fluke 1740 ve 1730 Serisi, güç kalitesi, enerji kayıt cihazları ve uyumlu kelepçeler için otomatik prob algılama, kelepçe modelini kontrol etmek için kabinin açılması ihtiyacını ortadan kaldırır. Standart 4 mm kaplamalı emniyet soketli voltaj test uçlarıyla uyumluluk, voltaj bağlantılarının yapılmasını kolaylaştırır, yanlışlıkla canlı bileşenlere dokunma riskini azaltarak güvenliği artırır ve özel voltaj uçları satın alma ihtiyacını azaltır. PQ400 ayrıca Fluke 430 Serisi Güç Kalitesi Analiz Cihazları ile de uyumludur.

PQ400 pencereleri CAT IV 600V ve CAT III 1000V için güvenlik derecesine sahip olmakla beraber, 360 derecelik tam dönüş, elektrik ölçüm penceresinin herhangi bir yöne yönlendirilmesini sağlar.